Peruki – dla kogo są dostępne dofinansowania?

Jaki jest mój budżet na peruki?
Budżet jest kluczowym czynnikiem przy ustalaniu, którą perukę powinieneś kupić.

Czy doświadczasz wypadania włosów z powodu rundy chemioterapii? Rozważ niedrogą syntetyczną perukę.

Wypadasz z powodu stresu lub zaburzeń hormonalnych po ciąży i chcesz nosić coś na co dzień, co będzie Ci służyć przez długi czas? Peruki z ludzkich włosów są droższe, ale wytrzymują znacznie dłużej niż peruki syntetyczne.

 

Jak często będę nosić perukę?
Nawet przy codziennym użytkowaniu peruki z ludzkich włosów mogą trwać nawet rok. Z drugiej strony peruki syntetyczne trwają zwykle od 4 do 6 miesięcy. Przyjazne dla ciepła peruki syntetyczne mają najkrótszą żywotność, zwykle tylko od dwóch do trzech miesięcy.

W przypadku każdego włókna włosów rzadsze noszenie peruki sprawi, że będzie wyglądać na nowszą i dłuższą. To samo dotyczy prania peruki: im rzadziej to robisz, tym dłużej peruka będzie Ci służyć.

Syntetyczne i przyjazne dla ciepła peruki syntetyczne zwykle wymagają prania co cztery do sześciu razy. Peruki z ludzkich włosów należy prać po każdym myciu lub przynajmniej tak często, jak chcesz je odnowić.

Należy pamiętać, że mycie peruki obciąża włókna włosów i powoduje ich szybsze niszczenie.

Jeśli szczególnie zależy Ci na długowieczności swoich peruk, rozważ zakup dwóch na raz. Umożliwi to obracanie peruk i znacznie wydłuży ich żywotność.

 

Jaki rodzaj wypadania włosów mam?
W zależności od rodzaju wypadania włosów, twoje naturalne włosy mogą odrosnąć lub nie. Znajomość Twojego typu może pomóc Ci określić, jak długo będziesz musiała nosić perukę.

Peruki z ludzkich włosów wytrzymują rok lub dłużej, więc osoby, które muszą nosić peruki przez dłuższy czas, mogą uznać je za najlepszy wybór. Jeśli twoje włosy już odrastają lub wiesz, że nie będziesz musiał nosić peruki przez bardzo długi czas, syntetyczna peruka na okres od czterech do sześciu miesięcy może być bardziej ekonomicznym wyborem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cztery × cztery =