Czy warto kupić sukienki ciążowe będąc w pierwszej ciąży?

Gdy twój brzuch rośnie, zbyt łatwo jest paść ofiarą krzykliwych reklam ciążowych jednorożców: kobiety, które noszą 6-calowe obcasy i efektowne sukienki przez ponad 40 tygodni i zdają się mówić: „Ty też możesz wyglądać ja – jeśli tylko kupisz zupełnie nową garderobę ciążową za dużo więcej pieniędzy, niż myślałeś, że ubrania mogą kiedykolwiek kosztować ”.

Zakładanie odzieży ciążowej, takiej jak spodnie czy sukienki ciążowe, jest często uważane za rytuał przejścia ciąży; kiedy zakładasz pierwszą parę ciążowych dżinsów, możesz poczuć, że w końcu jesteś o krok bliżej do spotkania z dzieckiem. Dla wielu kobiet w ciąży kołyszące się stroje ciążowe mogą być powodem do dumy (co jest odrobinę ironiczne, biorąc pod uwagę kulturową presję, by ciężarne „odskakiwały”, czyli jak najszybciej zdejmowały ciążę po porodzie). Odzież ciążowa to przemysł wart 2 miliardy złotych, który każdego roku obsługuje ponad 6 milionów amerykańskich ciężarnych kobiet.

Ale czy naprawdę musisz zarejestrować się, aby uczestniczyć w tej branży przez dziewięć miesięcy? Krótka odpowiedź brzmi: nie koniecznie, choć warto kupić ze trzy sukienki ciążowe. Przemysłowy kompleks odzieży ciążowej z pewnością pozostawia wiele do życzenia (gdzie jest wysokiej jakości odzież ciążowa dla osób w dużych rozmiarach?), ale dobrą wiadomością jest to, że nie musisz kupować wszystkiego – wystarczą spodnie lub sukienki ciążowe.

Zastosuj kilka prostych zszywek garderoby, które będą pasować przed, w trakcie i po ciąży. Może to brzmieć szalenie, ale jest to całkowicie możliwe. W końcu o wiele za dużo ubrań przeznaczonych dla ciężarnych, takich jak jedwabne sukienki ciążowe jest absurdalnie drogich, co jest wyjątkowo głupie (i zabawnie okropne), biorąc pod uwagę, że są to ubrania, które są istotne tylko przez kilka miesięcy twojego życia – nawet jeśli nosisz je podczas ciąży mnogiej. Jeśli szukasz wysokiej jakości sukienek ciążowych, zapoznaj się z ofertą HappyMum.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

8 − dwa =