Osuszanie Poznań należy prowadzić przy użyciu metod i technik, które można powtarzać w trakcie całego procesu odzyskiwania. Wyniki tych testów muszą być zapisane w sposób umożliwiający łatwe wyszukiwanie i interpretację na etapie suszenia. Pozwoli to inspektorowi zdecydować, kiedy budynek osiągnął punkt, w którym czynności suszenia mogą zostać przerwane i wpłynie na materiały i techniki stosowane w procesie renowacji.
Budynków osuszanie Poznań można przeprowadzić przy użyciu szeregu urządzeń i technik, w tym:
Metoda grawimetryczna – wywiercone próbki z obszaru badań są umieszczane w szczelnie zamkniętych butelkach. Zawartość wilgoci jest następnie określana przez przesuszenie w laboratorium. Wszystkie materiały w równowadze z otoczeniem zawierają pewną ilość wilgoci. Ta woda jest utrzymywana w strukturze lub występuje w rozpuszczalnych solach. Badanie grawimetryczne pozwala geodetowi na dokładne określenie całkowitej objętości wody w próbce, ilości, która byłaby obecna, gdy materiał jest w stanie zwykle suchym (stan równowagi), a tym samym ilość obecnej wody wolnej. To właśnie ta wolna woda jest często wprowadzana przez powodzie i powinna zostać usunięta, aby umożliwić odbudowę budynku.
Metoda chemiczna na osuszanie Poznań – próbkę o masie standardowej miesza się z proszkiem węglika wapnia w naczyniu ciśnieniowym wyposażonym w manometr. Wilgoć w próbce reaguje z węglikiem wapnia i wytwarza objętość acetylenu wprost proporcjonalną do poziomu wilgoci jaka znajduje się w budynkach w Poznaniu.