Agroturystyka na Kaszubach zaprasza całe rodziny!

Pomimo ich rentowności liczba gospodarstw prowadzących uprawy specjalistyczne jest ograniczona wieloma czynnikami. Ich uprawa wymaga specjalistycznych umiejętności i wiedzy, które są trudne do zdobycia i posiadają tylko nieliczni rolnicy.

W przypadku hodowców kwiatów potrzebna jest szczegółowa wiedza na temat wymagań uprawowych każdego gatunku; tylko nieliczni z nich są w stanie z powodzeniem uprawiać róże i poinsecje. Grzyby shiitake są podatne na choroby, które tylko niektórzy rolnicy mają umiejętności kontrolowania. Nawet osoby, które wcześniej pracowały w pieczarkarniach lub które przed założeniem własnych gospodarstw odbyły szkolenie organizowane przez powiatowy urząd rolniczy, nie były w stanie skutecznie zwalczać chorób i dlatego zaprzestały uprawy grzybów.

Uprawa upraw specjalistycznych wymaga również wysokich inwestycji początkowych. Gospodarstwa kwiatowe wymagają również obfitego zaopatrzenia w wodę do nawadniania oraz dobrej lokalizacji przy głównej drodze, gdzie są dobrze widoczne dla przejeżdżających pojazdów. Jeden z rolników, który przeniósł swoją farmę kwiatową z wioski do miejsca przy głównej drodze, powiedział, że ma teraz znacznie więcej klientów niż przed przeprowadzką. Jednak podaż odpowiednich gruntów w powiecie jest ograniczona. Większość gruntów przydrożnych blisko miejsca jakim jest Agroturystyka na Kaszubach  jest własnością bogatych ludzi spoza dzielnicy, od których większość hodowców kwiatów dzierżawi ziemię.

Inne uprawy związane z agroturystyką obejmują owoce, takie jak liczi , słodkie tamaryndowce , mango , banany , longany oraz smocze owoce i warzywa, takie jak sałata , kapusta , kapusta pekińska , jarmuż , chili i długa fasola . Niewielkie ilości tych upraw sprzedawane są turystom odwiedzającym miejsce takie jak Agroturystyka na Kaszubach  za pośrednictwem przydrożnych straganów, lokalnych targowisk i restauracji, ale większość z nich sprzedawana jest hurtowo pośrednikom spoza powiatu. Tykwy, które wcześniej były uprawiane jako warzywa spożywane przez rolników, są obecnie produkowane przez niektórych rolników w celu sprzedaży producentom pamiątek. Agroturystyka na Kaszubach  zaprasza na wczasy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 × two =