Gdzie znajdują się domki do wynajęcia kaszuby?

Jeśli kupujesz domki do wynajęcia kaszuby, rodzaj kredytu hipotecznego, którego potrzebujesz, będzie zależał od tego, jak chcesz korzystać z nieruchomości.

Jeśli nieruchomość taka jak domki do wynajęcia kaszuby będzie używana wyłącznie jako Twój własny dom wakacyjny (co oznacza, że możesz również pozwolić przyjaciołom na pobyt tam bezpłatnie), będziesz potrzebować prostego kredytu hipotecznego na drugie mieszkanie.

Jeśli jednak planujesz regularnie wynajmować domki do wynajęcia kaszuby, aby generować dochód, będziesz potrzebować specjalnego kredytu hipotecznego na wakacje – lub przynajmniej specjalnego pozwolenia od pożyczkodawcy hipotecznego (które zwykle będzie tylko krótkoterminowe). .

Tutaj możesz dowiedzieć się więcej o kredytach hipotecznych na wynajem wakacyjny.

Co to jest hipoteka na wynajem wakacyjny jeśli chodzi o domki do wynajęcia kaszuby?
Kredyt hipoteczny na wakacje to specjalny rodzaj kredytu hipotecznego typu „kup pod wynajem” na zakup nieruchomości, która będzie wynajmowana tylko na określone okresy w roku, a nie na stałe.

Jeśli chcesz kupić dom wakacyjny na kaszubach dla siebie, ale także wynajmować go, gdy go nie używasz, jest to rodzaj kredytu hipotecznego, którego potrzebujesz.

Kluczowa różnica wynika z faktu, że wynajem wakacyjny jest biznesem sezonowym, w przeciwieństwie do standardowej nieruchomości na wynajem.

Wakacje pozwalają zarobić większość pieniędzy podczas cieplejszych miesięcy w roku i mogą być w dużej mierze niewykorzystane w innym czasie.

To sprawia, że takie nieruchomości stanowią większe ryzyko dla kredytodawcy hipotecznego, więc kryteria będą znacznie surowsze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

19 + sixteen =