Jakim sportem jest windsurfing?

Z badań wynika, że jeśli chodzi o bezpieczeństwo, kitesurfing jest uznawany za najbardziej ryzykowną aktywność fizyczną. Dzieje się tak dlatego, że ciężkość wypadków, do których dochodzi podczas uprawiania kitesurfingu, windsurfingu, jest znacznie wyższa.

Przyczyną powagi wypadków na kitesurfingu, windsurfingu jest to, że w większości przypadków ludzie uprawiający ten sport ekstremalny mają niewielkie lub żadne doświadczenie. Tacy ludzie nie będą wiedzieć, co robić, gdy w powietrzu wydarzy się coś nieprzewidzianego lub niezwykłego.

Co więcej, gdy kitesurfer i windsurfing wpadnie w kłopoty w locie, tragiczne konsekwencje mogą spotkać każdego, kto znajdzie się w promieniu 200 metrów od niego i z wiatrem.

Z drugiej strony windsurferzy jakie sportem ulubionym jest windsurfing mogą zaatakować tylko każdą osobę znajdującą się około 5 metrów z wiatrem. Mniej wypadków zdarza się windsurferom i chociaż możesz spotkać się lub usłyszeć o windsurferach mających skręcone kostki, zwichnięte ramiona, popękane żebra i złamane nogi, jest ich niewiele.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 × dwa =