Materiały używane do budowy budynków w Gdańsku, od betonu, przez płyty ścienne, po stolarkę, pochłaniają wilgoć. Chociaż niewielka ilość wilgoci jest niezbędna do prawidłowego utwardzenia materiałów i zapobieżenia pękaniu lub zniekształceniom, nadmierne ilości stwarzają różne zagrożenia, w tym opóźnienia projektów, awarie klejów i powłok oraz rozwój pleśni.
Aby zapobiegać problemom związanym z wilgocią i je zwalczać, wykonawcy wykonujący osuszanie po zalaniu Gdańsk poszukują tymczasowych rozwiązań klimatycznych, takich jak grzejniki i osuszacze. Wiedząc, który proces jest lepszy dla Twojej aplikacji, Twoje wysiłki związane z kontrolą wilgoci będą bardziej skuteczne. W każdym zastosowaniu do suszenia liczy się ciśnienie pary w powietrzu i materiałach. Gdy warunki atmosferyczne są niekontrolowane, cząsteczki wody w powietrzu wywierają ciśnienie pary na materiały, z którymi się stykają.
Materiały, które pochłaniają wilgoć, robią to w różnym tempie, dopóki nie osiągną równowagi wilgotności, czyli wtedy, gdy nie wchłaniają ani nie uwalniają wilgoci do powietrza. Kiedy wykonawca wykonujący osuszanie po zalaniu Gdańsk wdraża skuteczną kontrolę klimatu podczas budowy, wilgoć przemieszcza się z obszarów o wysokiej prężności pary do obszarów o niższej prężności pary. W rezultacie dotknięte materiały desorpują parę wodną i uwalniają ją do powietrza. Jeśli w budynku panuje nadciśnienie, mechaniczne osuszanie po zalaniu Gdańsk wypycha wilgotne powietrze z przestrzeni.